• 30/09/2010, «ΕΚΘΕΣΗ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΠΕ08»
  • Ανακοίνωση

ΕΚΘΕΣΗ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΠΕ08 Η Χ.Α.Ν. Νικαίας, σε συνεργασία με το Γραφείο μας, διοργανώνει Έκθεση Ζωγραφικής με έργα των καθηγητών καλλιτεχνικών των Σχολείων αρμοδιότητάς μας. Τα εγκαίνια της Έκθεσης θα πραγματοποιηθούν το βράδυ της 30ης Σεπτεμβρίου 2010, μαζί με την ετήσια γιορτή του μουσικού Αγίου της Εκκλησίας μας, Ρωμανού του Μελωδού και αυτή τη βραδιά θα απονεμηθεί και δίπλωμα τιμητικής διάκρισης σε καθένα από τους καθηγητές. Η Έκθεση, που έχει σκοπό την προβολή του καλλιτεχνικού έργου των εκπαιδευτικών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της περιοχής μας, θα διαρκέσει μία εβδομάδα ενώ θα μπορούν να την επισκεφθούν, εκτός από το φιλότεχνο κοινό, και οι μαθητές των Γυμνασίων και Γενικών Λυκείων μας.